Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Daniel Ricciardo 2014 Redbull Renault-RBR Koltuğunda!

Daniel Ricciardo 2014 Redbull Renault-RBR Koltuğunda!

2 yorum
Formula 1'in özü sözü bir olan nadir pilotlarından olan Mark Webber, geçen aylarda gelecek sene Formula 1'de olmayacağını açıklamıştı.

Bunun üzerine, o günden beri 2014'te Mark Webber'den boşalan RBR koltuğuna kimin oturacağı tartışıldı durdu. Şüphesiz bunda en önemli etkenlerden biri; koltuğa oturacak kişi, takım arkadaşı olarak 3 kere Dünya Şampiyonu ve aşırı hırsı ile tanınan Sebastian Vettel'i karşısında bulacak olmasıydı.

Formula 1 hayranlarının bileceği üzere, Mark Webber ve Sebastian Vettel birbirilerine hiçbir zaman ısınamadı. Bu kıvılcımlar, 2010 Türkiye-İstanbul Grand Prix'inde aynı takım pilotlarının yaşadığı kaza ile büyük bir alev topuna dönüşmüştü.

Bu yılın Malezya GP'sinde de S.Vettel'in, takım emrini (Multi21) dinlemeyerek yarış 1.si olan takım arkadaşı M.Webber'i geçmesive sonrasından söylenenler/yazılanlar vs, belki de Webber için Redbull'da, hatta Formula 1'de yolun sonu oldu.

O gün bugün RBR koltuğu için bir çok aday konuşuldu. Takım yetkilileri, Toro Rosso pilotları J.E.Vergne, Daniel Ricciardo ve Lotus pilotu K.Raikonnen üçlüsü arasında tercih yapacaklarını vurguladılar. Bu arad Ferrari'nin 2 kere Dünya Şampiyonu pilotu F.Alonso'nun da RBR ile görüştüğü dedikoduları dolaştı.

Redbull F1 takımı, bugün akşam tüm bu söylentilere noktayı koyarak resmi açıklamayı yaptı ve Webber'den boşalan 2014 RBR koltuğuna, yine bir Avustralya'lı olan Daniel Ricciardo'nun oturacağını duyurdu.

Resmi açıklamadan kısa bir süre sonra RBR youtube kanalından aşağıdaki video yayınlandı.Daniel Ricciardo'ya, Redbull'da başarılar dileriz.
2 yorum:

  1. Kimi'yi getirmek açıkca "yemedi" :)

    YanıtlaSil
  2. Aynen mate. Maaliyetli geldi deniliyor. Kaldı ki Vettel onunla da uğraşırdı ve yine olaylar, olaylar... Daha iyi bence. Ama işte RBR'nin cazibesi ( F1 dünyasında cazibe=hız :) ) var bir de...

    YanıtlaSil