Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: 1 Milyar Dolarlık Oyun!

1 Milyar Dolarlık Oyun!

0 yorum
Tüm zamanların en popüler oyunlarının yeni versiyonları birbiri ardına yayınlandı. Öyle ki Call of Duty: Ghosts ilk günde 1 milyar dolarlık hasılatla rekor kırdı!

Evden çıkmamak, oyun konsollarının başından kalkmamak için haklı sebeplerimiz var. Henüz Grand Theft Auto'nun beşincisini bitirmemişken bir de Call of Duty'nin (COD) yeni versiyonu yayınlandı.


Her şey Grand Theft Auto (GTA) V'in piyasaya sürülmesiyle başladı. Dördüncüsünden tam beş yıl sonra yayınlanan GTA V, oyun fanatiklerinin uykusuz gözlerle aramızda dolaşmasının en büyük nedeni haline geldi. Sadece Xbox 360 ve PlayStation 3 konsolları için piyasaya sürülen oyun hâlâ oyunseverlerin gündeminde.Eleştirmenlerden de büyük bir övgü alan oyun, neredeyse bütün değerlendirmelerden tam puan alarak başyapıt ilan edildi. Eletirmenler haksız değil. Oyunun başında geçireceğiniz birkaç saat bile GTA V'in neden farklı olduğu konusunda size fikir verecek.Serinin fanatikleri yakından bilir, GTA'nın en büyük özelliği, detaylara büyük bir önem vermesidir. GTA V'de de bu durum değişmiyor; oyun yine küçük ayrıntılarla oyunseverleri büyülüyor. Oyunun Amerikan yaşam tarzı ve modern kültüre yaklaşımı ise başlı başına bir yazı/tez konusu. Oyunun müzikleri de keza öyle. Bu müzikleri iTunes üzerinden edinmek bile mümkün.


COD, GTA V'İ GERİDE BIRAKTI
Gelelim Call of Duty: Ghosts'a... En popüler savaş oyunlarından biri olanCall of Duty'nin bu yeni versiyonu bir öncekine göre düşük puan aldı eleştirmenlerden.
Bunun nedeni biraz da oyunun senaryo versiyonunun diğerlerine göre biraz daha kısa olması olabilir. Çok kısa bir sürede oyunun senaryo versiyonunu bitirebiliyorsunuz. Fakat artık 'online mod' oyunların esas ilgi odağı olduğundan, senaryolu bölümün kısalmış olması çoğunluğu rahatsız etmeyecektir. Call of Duty: Ghosts, yayınlandığı ilk gün 1 milyar dolar hasılat elde etti, aynı sürede 800 milyon dolarlık hasılat elde edenGTA V'i bile de geride bıraktı yani. Üstelik oyun bu başarısıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na bile girdi. Bu başarıyı da göz ardı etmeyin. 
Size bir de müjde verelim: Araba yarışı tutkunlarının heyecanla beklediği Gran Turismo 6'nın ön sipariş dönemi başladı. Oyun, 6 Aralık'ta tüm dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye'de piyasaya sürülecek. 
Kaynak: Sabah Pazar / Fırat Karadeniz


Yorum Gönder