Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Eski ve Yeni iPhone'lar Arasındaki Farklar!

Eski ve Yeni iPhone'lar Arasındaki Farklar!

0 yorum
iPhone 5S ve iPhone 5C adlı iki yeni akıllı telefon modelini tanıtan Apple, Steve Jobs döneminde sıkça uyguladığı sürpriz taktiğinden artık tamamen vazgeçmiş durumda. Zira tanıtım öncesi sızdırılan bütün bilgi ve görsellerin neredeyse tamamı doğru çıktı.

Apple'ın daha önceki S modellerinde olduğu gibi iPhone 5S'te de tasarımdan çok donanım ve yazılım değişiklikleri sunacağı biliyordu. Bu anlamda iPhone 5C gerek uygun fiyat iddiası gerekse ilk kez piyasaya sürülecek bir model olması nedeniyle teknoloji dünyasında daha çok heyecan yarattı.

iPhone 5S geliştirilmiş kamera özellikleri, özellikle oyun ve uygulamalarda yüksek performans sağlaması beklenen 64 bit A7 çipi ve her ne kadar şimdilik sadece telefon kilidi açma ve iTunes ödemeleri için aktif olsa da parmak izi okuyucusuyla dikkat çekici yenilikler barındırıyor. Bu anlamda Apple'ın her yeni iPhone modelinde olduğu gibi iPhone 5S'te de mevcut akıllı telefon deneyimini baştan inşa etmek yerine mevcut olanı mükemmelleştirmek için çabaladığını görüyoruz.
Bununla birlikte iPhone 5C ise çizilmeye karşı dayanıklı plastik kasası ve farklı renk seçenekleriyle şirketin genişletmeye çalıştığı hedef kitlesini simgeliyor.
Peki Apple'ın iki yeni akıllı telefonu geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 5′ten ne kadar farklı? Bunun için iPhone 5S, iPhone 5C ve iPhone 5′in teknik özelliklerini karşılaştırdığımız tabloyu inceleyin ve kararı siz verin! (sosyalmedya.co)
Kaynak: shiftdelete.net


Yorum Gönder