Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Lotus Son İki Yarış İçin Kovalainen İle Anlaştı!

Lotus Son İki Yarış İçin Kovalainen İle Anlaştı!

0 yorum
Sırtındaki ağrılar sebebiyle ameliyat olacağı ve son iki yarışa çıkamayağı kesinleşen Kimi Raikonen'in yerine Heikki Kovalainen'in yer alması kesinleşirken, resmi açıklama için Fin pilotun kontratı ile ilgili bir düzenlemenin beklendiği ifade ediliyor.
Lotus son iki yarış için Kovalainen ile anlaştı
Lotus ve Caterham arasında sabahtan bu yana süregelen görüşmelerin anlaşmayla olumlu sonuçlandığı İngiliz Autosport tarafından duyuruldu. 
Anlaşmadaki en önemli konunun sezon sonuna kadar Caterham ile kontratı bulunan Kovalainen'in takımının izni olduğu belirtilirken, iki takım arasında geçtiğimiz aylarda gündemi uzun süre meşgul eden Team Lotus ismi kavgasının gerginlik yarattığı, ancak buna rağmen iki tarafın Kovalainen'in ABD ve Brezilya GP'lerinde Lotus'la yarışması noktasında anlaşmaya vardıkları ifade edildi. 
2012 sezonundan bu yana ilk kez yarışacak olan Kovalainen'in ise çoktan Enstone'daki fabrikaya gidip hazırlık yaptığı ifade ediliyor. 
Lotus'un yarın sabah basın toplantılarına birkaç saat kala resmi açıklamayı yapması bekleniyor. 
Lotus, bu hafta başı fabrikasını ziyaret eden Nico Hulkenberg'in sezon sonuna kadar takımında kalmak istemesi üzerine Fin pilotun üzerinde yoğunlaşmıştı. 


Yorum Gönder