Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Raikkonen Son 2 Yarışa Çık(a)mıyor!

Raikkonen Son 2 Yarışa Çık(a)mıyor!

0 yorum
Fin pilot Kimi Raikkonen'in sırt ağrıları yüzünden ameliyat olacağı açıklandı. Raikkonen bu ameliyattan dolayı sezonunun son iki yarışına katılamayacak.

Lotus F1 takımının Finlandiyalı yıldızı önümüzdeki Perşembe günü sırtından ameliyat olacak ve bu yüzden sezonun son iki yarışı olan Amerika ve Brezilya'da yarışamayacak.
Raikkonen'in uzun süredir sırt sorunları olduğu biliniyor. Singapur antrenmanlarında bu ağrı çok artmış ve Raikkonen'in sıralamalara katılıp katılmayacağı tartışılmıştı.
Abu Dhabi yarışından hemen sonra bu ağrı daha da artmış. Raikkonen'in ağrı kesiciler olmadan uyuyamadığı söyleniyor.
Raikkonen'in menajeri Steve Robertson'a göre doktorlar Kimi'nin ameliyat olmasını öneriyor ve önümüzdeki Perşembe günü Salzburg'da ameliyat olacak.
Operasyondan sonra Kimi dört hafta boyunca hiçbir şey yapamayacak. Bu onun için sezonun sonu anlamına geliyor.
Elbette bu Lotus'tan ayrılmak için kötü bir yol olsa da, Kimi'nin 2014 sezonu öncesi yapılacak testlerde tam olarak hazır olabilmesi için bunun şimdi yapılması gerektiği belirtiliyor.
7 numaralı Lotus aracı Austin'de takımın yedek pilotu Davide Valsecchi tarafından kullanılacak gibi görünüyor. Valsecchi E21'i Barcelona ve Silverstone'da iki gün test etmişti.
Eğer Valsecchi sürecek olursa, kendisi 2011'deki Jarno Trulli'den sonra Formula 1'de yarışacak ilk İtalyan pilot olacak.
Kaynak: www.f1turkish.net


Yorum Gönder