Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Samsung Galaxy S5, iki farklı versiyonla gelecek

Samsung Galaxy S5, iki farklı versiyonla gelecek

0 yorum

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre Galaxy S4′ün yerini alacak Galaxy S5 iki farklı versiyonla kullanıcıların karşısına çıkacak. Plastik gövdeye sahip olacak telefonlardan Prime olarak adlandırılan versiyonda 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü ve 565 ppi piksel yoğunluklu 5,2 inç ekran, sekiz çekirdek 32 bit Samsung Exynos 5430 işlemci ve 3 GB RAM yer alacak.
Akıllı telefonun standart versiyonu ise Ming-Chi Kuo’nun iddiasına göre 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü ve 423 ppi piksel yoğunluklu 5,2 inç ekrana, dört çekirdek 32 bit Snapdragon 800 işlemciye ve 2 GB RAM’e sahip olacak.İlk olarak iPhone 5s‘te kullanılmaya başlanan parmak izi sensörünün Galaxy S5 ile birlikte kullanıcılara sunulma ihtimali de bulunuyor.
16 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera ve 2850 mAh kapasiteli pilin ise akıllı telefonun diğer teknik detayları arasında yer alacağı konuşuluyor. Bu ayın başında yaptığımız bir haberde Galaxy S5′te göz tarama teknolojisinin kullanılabileceğinden bahsetmiştik. Gelen son dedikodulara göre Samsung, bu teknolojiyi Galaxy S5′te kullanmayacak. Buna sebep olarak bu teknolojinin karanlık ortamlarda verimli çalışmaması gösteriliyor. Bu yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılan Galaxy S5′in yeni Galaxy Gear ile birlikte mart veya nisan ayında tanıtılması bekleniyor.


Yorum Gönder