Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: ''Sana İhtiyacım Var'' Kampanyası Destek Çağrısı

''Sana İhtiyacım Var'' Kampanyası Destek Çağrısı

0 yorum


Kızılay Adana Şube Başkanı Saygılı, "Tarihimizin her döneminde millet olarak ihtiyacı olana, muhtaç olana merhamet elini tereddütsüz uzatan bir medeniyetin çocuklarıyız'' dedi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, hayırsever vatandaşları Suriyeli savaş mağdurları için başlatılan ''Sana İhtiyacım Var'' yardım kampanyasına katkıda bulunmaya çağırdı.
Saygılı, yaptığı açıklamada, Suriye'de başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için Başbakanlık AFAD, Türk Kızılayı, HAK-İŞ, Diyanet Vakfı, Memur-Sen ve Anadolu Ajansı ile İnsani Yardım Platformu çatısı altında toplanan çok sayıda yardım kuruluşu, vakıf, dernek ve meslek örgütünün katılımıyla düzenlenen kampanyanın başladığını belirtti.
Suriye’deki iç çatışmaların başladığı ilk günden beri hem Türkiye’ye sığınan, hem de Suriye içerisinde kalan ihtiyaç sahiplerine yardım çalışması yürüten ve konaklama tesislerindeki barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçların karşılanması için sorumluluk alan Türk Kızılayı'nın, sınır üzerinden de Suriye içerisine yardım malzemesi ulaştırmaya devam ettiğini bildiren Saygılı, şunları kaydetti:
''Yaşanan insanlık dramı ile her geçen gün daha fazla insan ve özellikle de çocuklar zarar görüyor. Tarihimizin her döneminde millet olarak ihtiyacı olana, muhtaç olana merhamet elini tereddütsüz uzatan bir medeniyetin çocuklarıyız. 'Sana İhtiyacım Var' diyen Suriyeli çocuklara merhamet elini, şefkat elini Adana'dan uzatmaya bütün gönüllü dostlarımızı davet ediyoruz. Her uzatacağınız el bir çocuğun hayatını kurtaracak.  Bütün Adanalıları merhamet elini uzatarak çocukların yüzünde bir tebessüm olmaya davet ediyoruz''
Türk Kızılayı'nın çalışmalarını ayrım gözetmeme ve evrensellik ilkeleri doğrultusunda sürdürdüğünü vurgulayan Saygılı, şu ifadeleri kullandı:
''Her şeyden önemlisi bu acıyı yaşayan masum çocuklardır. Türk Kızılayı aracılığıyla bölgeye yardım elini uzatmak isteyen hayırseverler, 2868 SMS bağış hattına mesaj atarak 5 lira yardımda bulunabilirler. Türk Kızılayı Adana Şubesine nakdi bağışı hem şubeden, hem de banka yolu ile (Ziraat Bankası Belediye Şubesi: IBAN no: TR53 0001 0017 8342 3229 7950 01) yapabilirler. Nakdi bağışın yanı sıra yardımseverlerden kullanılmamış giysi ve gıda yardımı kabul da ediyoruz. Yardımsever halkımızı Türk Kızılayı Adana Şubesi olarak kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.''
Muhabir: Ali Güreli - AA


Yorum Gönder