Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Olimpiyat açılış töreninde Samsung'dan Apple'a ambargo

Olimpiyat açılış töreninde Samsung'dan Apple'a ambargo

0 yorum
Bu yıl düzenlenecek 2014 Sochi Kış Olimpiyatları‘na sponsor olan Samsung‘un, müsabakalara katılacak tüm sporculara Galaxy Note 3 dağıtacağı biliniyordu. Ancak Bluewin’de yayınlanan bir rapora göre, Samsung’un bu desteğinin bir de karşılığı bulunuyor.
Samsung'un sporculara dağıttığı promosyon kitinin içerisinden çıkan klavuzda, açılış seramonisine katılacak olan atletlerden iPhone ve diğer marka ürünlerin logolarını kapatarak kullanmaları isteniyor. Bu seneki olimpiyat sponsorluğunda vurguyu tamamen Galaxy Note 3 üzerine yapan Samsung, sporcuları da Galaxy Takımı olarak isimlendiriyor. Dolayısı ile tüm dünyada bir çok TV kanalı tarafından canlı olarak yayınlanacak açılış törenlerinde sporcuların elinde başka marka telefonların görüntülenmesinin bu imajı ve tüm sponsorluk kampanyasını zedeleyeceğini düşünüyor.
Bu önlemin, Samsung'un en büyük rakibi iPhone'u hedef aldığı yine yapılan yorumlar arasında yer alıyor. Her ne kadar Samsung'un bu talebi sadece sporcular için olsa da bu girişim, firmanın iPhone'a olimpiyat ambargosu uygulamak istediği şeklinde değerlendiriliyor. (Log)


Yorum Gönder