Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Samsung’dan spor ve sağlık odaklı akıllı bileklik: Gear Fit

Samsung’dan spor ve sağlık odaklı akıllı bileklik: Gear Fit

0 yorum
Samsung‘un dün gerçekleştirilen Unpacked 5 etkinliğinde tanıtıttığı ürünler arasında hiçbir sızıntıda adı geçmeyen heyecan verici bir aktivite bilekliği de yer aldı.


Samsung Gear Fit, kıvrımlı ekranı, spor ve sağlık odaklı sensörleri ve akıcı görselliğe sahip yazılımı ile Samsung’un giyilebilir ürünler alanındaki son boşluğu da doldurmasını sağladı. Gear Fit, sahip olduğu pedometre, jiroskop ve kalp ritim sensörü aracılığıyla kullanıcısının tüm aktivitelerini takip ederek S Health 3.0 uygulaması ile anlık olarak senkronize edebiliyor.


5 GÜN PİL ÖMRÜ
Gear Fit’in 423 x 128 çözünürlükteki Süper AMOLED kıvrımlı ekranı plastik gövdeden ayrılabiliyor. Böylece kullanıcılar hem Samsung’un sunduğu siyah, turuncu ve kahverengi olmak üzere üç farklı renk seçeneğini hem de ileride farklı tasarımcılar tarafından sunulacak olan bileklik seçeneklerini tercih edebiliyor. Sadece 27 gram ağırlığındaki bilekliğin 210 mAh gücündeki pilinin ömrü de hafif kullanımda beş günü bulabilirken yoğun kullanımda 3-4 günlük güç vadediyor.TELEFON BİLDİRİMLERİNİ DE GÖSTERİYOR
IP67 sertifikasıyla suya ve toza dayanklı özellikteki akıllı bilekliğin yetenekleri aktivite ölçümüyle sınırlı kalmıyor. Samsung Gear Fit, tıpkı Gear 2 ve Gear 2 Neo’da olduğu gibi gelen aramaları ve akıllı telefona düşen diğer tüm uyarıları görüntüleyebiliyor. Ekranın büyüklüğü, gelen uyarıları görüntülemek ve hatta mesajları görüntülemek için yeterli büyüklüğe sahip.11 Nisan’da raflardaki yerini alması beklenen Samsung Gear Fit akıllı bilek, hem fiziksel tasarımı hem de oldukça dikkat çekici yazılımı ile akıllı saatlerden kalan boşluğu oldukça stratejik bir şekilde doldurmayı başarıyor. Apple’ın nasıl bir ürünle farklılaşacağı sorusu ise akıllarda dolaşmaya devam ediyor. Samsung Galaxy Gear Fit’in satış fiyatına ilişkin ise henüz paylaşılmış bir bilgi bulunmuyor. (log)


Yorum Gönder