Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Tüm Vücudunuz Bir Oyun Kumandası: PrioVR

Tüm Vücudunuz Bir Oyun Kumandası: PrioVR

0 yorum
PioVR, tüm vücudunuzu sarabilen bir hareket algılama teknolojisi ile geliyor. Böylece ne yaparsanız yapın, ekran karşısındaki karakteriniz de bunu gerçekleştirebiliyor. Daha önce Kinect, Wii ve PS Move gibi teknolojiler vardı, fakat bu sistemin en büyük farkı bir kameraya bağımlı olmaması. Yani ekran dışına çıkmak veya hareketinizin algılanamaması gibi bir durum söz konusu değil.
 3 farklı set ile gelen sistemin, ilk hali daha çok oturarak oyun oynamak isteyenler için. 8 algılayıcı bağlı olan Lite sürümü ile vücudun sadece üst kısmını dahil ediyorsunuz. 12 algılayıcı bulunun Core sürüm bacak hareketlerini de dahil ederken, 17 algılayıcı bulunan Pro sürümde en ince hareketleri bile algılayabilecek bir sistem ile karşılaşıyoruz.

     Oyuncu elinde bulunan kumanda sayesinde, şu an için Wii nunchuck kumandaları kullanılıyor, karakterin hareket etme veya silahı ateş etme gibi özelliklerini kullanabiliyor. Destekleyen oyun sayısı şu anda kısıtlı, ama çıkışı gerçekleştirildiğinde destekleyen oyun sayısı da artacaktır. Ayrıca yapımcılar bu sistemin Oculus Rift destekleyeceğinisöylediler. Bu da sanal gerçeklik dünyasına doğru emin adımlarla yaklaşıyoruz demek oluyor.


     PioVR kıyafeti için bir Kickstarter kampanyası daha yapılmış. Yapımcı firma olan YEI Technology, ilk Kickstarter için 225.000$ olan amacına, yeterli ilgili çekemediği için ulaşamamış. Bu yıl ise hedefleri 75.000$ ve şimdiden 179.000$ toplamayı başarmışlar. Henüz 35 günü daha olan kampanya sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

     Bu sistem, şu an için, sadece PC platformlarına uygun olarakgeliştiriliyor. Fakat ileride konsollara uygulanması düşünülüyor. Yapımcılar Mart ayı içinde çeşitli oyun fuarlarında sistemi görücüye çıkartmayı planlıyor. Ürünün son halinin ise Temmuz 2014 tarihine kadar tamamlanması ve kullanıcıların eline geçmesi planlanıyor. (donanimhaber)Yorum Gönder