Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor!

YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor!

0 yorum
Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübütarafından, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan robot yarışması “Yıldız Savaşları” 15-16 Mart’ta YTÜ Davutpaşa Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışmaya robotik bilimi ile ilgili herkes yarışmacı olarak katılabilir. Görsel bir şova dönüşecek özel kategori ile bu anı canlı yaşamak isteyen herkes izleyici olarak bulunabilir. Türkiye’nin dört bir tarafından lise ve üniversite öğrencilerinin, ayrıca ilgili herkesin katılacağı bu yarışmanın her yıl tekrar edilmesi planlanıyor.
Yarışma 5 kategoriden oluşuyor. Geleneksel robot yarışması kategorileri: Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo ve Serbest olurken bunların yanı sıra, Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile Türkiye’de ki robot yarışmalarını sıradanlıktan kurtarmayı hedefliyor. Ayrıca firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından organizasyonda robotik ve kontrol alanlarında çeşitli seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir.
Yıldız Savaşları Özel Kategorisi’nde uzaktan kumandalı robotlar 3m x 5m’lik kapalı arenada kıyasıya mücadele edecek. Testere, çekiç, ateş gibi saldırı ekipmanları bulundurabilen robotlar, rakibini etkisiz hale getirmeyi amaçlarken 2’li eşleşmelerin sonunda finale kalan 2 robot da ödüllendirilecek, final karşılaşmasında galip gelen robot ise ayrıca ödüllendirilecek.
Katılımcılar seminer ve sergiler ile birlikte robotik ve kontrol alanında fikir sahibi olabilir, bu alanlardaki gelişmeleri takip edebilirler. Ayrıca görsel bir şova dönüşecek olan kategorilerde yarışmacı olmanın yanı sıra izleyici olarak da katılım mümkün. Ayrıntılı bilgi için burayatıklayabilirsiniz. (shiftdelete)


Yorum Gönder