Follow my blog with Bloglovin 4bdullah Top: Formula 1 2016 Yarış Takvimini Bilgisayarınızın ve Akıllı Cihazınızın Takvimine Ekleyin!

Formula 1 2016 Yarış Takvimini Bilgisayarınızın ve Akıllı Cihazınızın Takvimine Ekleyin!

0 yorum
http://www.f1calendar.com'da yer alan bir yazılım ile Formula 1 2016 sezonuna ait tüm yarış haftasonu oturumlarını; ister akıllı cihazınızın takvimine, ister google takviminize, isterseniz bilgisayarınızdaki takviminize eklemeniz mümkün! 

Adım adım gidersek;

  • Açılan sayfada yer alan "Showing local times for" ayarında "Change" butonunu tıklayarak Türkiye için İstanbul'u seçiniz ve "done" butonunu tıklayınız. (eğer başka ülkeler de yaşıyor iseniz bu ülkelere ait olan zaman dilimini seçiniz).

  • Daha sonra bir yarış haftasonunda bulunan yarış oturumlarından hangi oturumları seçmek istiyorsanız bu oturumları "Add these race dates & times to Outlook, Google Calendar, iCal or your mobile" kısmından seçebilirsiniz. Varsayılan olarak bütün oturumlar seçili gelmektedir.

  • Yine aynı menüde "SET A REMINDER "xx" MINUTES BEFORE EACH EVENT IN YOUR SEASON CALENDAR" kısmında, oturumun başlamasına kaç dk. kala takviminizin sizi uyarması gerektiği ile ilgili bilgiyi giriniz. Varsayılan olarak bu ayar 20 dk olarak gelmektedir.
  • Bu bilgiyi de girdikten sonra program sizin takviminizi ayarlamış oluyor ve sizden takviminizi hangi platformda istediği ile ilgili ekranda bir menü gösteriyor.
  • Bu menüden, ister google calendar'ı, ister MS Outlook programını veya isterseniz .ics uzantılı takvim dosyanızı bilgisayarınıza indirebileceğiniz seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
Böylece seçeneğinize göre takviminiz seçtiğiniz platforma saniyeler içinde yüklenecektir.

Not: Akıllı telefon/tablet sahibi iseniz ve google calendar veya MS Outlook ile akıllı telefonunuz arasında senkronizasyon var ise Formula 1 2016 yarış takviminiz böylece cep telefonunuzun takvimine de yüklenecektir.

Akıllı telefon/tablet sahipleri için diğer bir yol ise, seçeneklerden indirebileceğiniz .ics dosyasını akıllı telefonunuza/tabletinize atıp(akıllı telefonunuzun/tabletinizin takviminin .ics uzantısını tanıması gerekmektedir) bu dosyayı çalıştırmanız gerekmektedir. Böylece F1 2016 takviminiz akıllı cihazınızın takvimine eklenecektir.Yorum Gönder